Vyrai žino...

 

PROSTATA - ANTROJI VYRO ŠIRDIS

VYRO AMŽIUS - GALI BŪTI PRIVALUMAS

 

Apie tai dažniausiai nesinori kalbėti bet... tenka pripažinti, kad vieniems vyrams anksčiau, kitiems vėliau, bet dažniausiai visiems pasireiškia šlapinimosi sutrikimų simptomai. Dėl greito gyvenimo ritmo, streso, įvairių kitų aplinkos veiksnių – vyrai susiduriantys su šiomis problemomis vis jaunesni. Statistiškai apatinių šlapimo takų simptomus pradeda jausti apie 40 proc. keturiasdešimtmečių ir net 90 proc. aštuoniasdešimtmečių vyrų.

PROSTATA - ANTROJI VYRO ŠIRDIS

Prostata yra viena iš vyro lytinių liaukų. Nedidukas organas, beveik kaip graikiškas riešutas, sveriantis apie 20 gramų. Pasislėpęs giliai mažajame dubenyje po šlapimo pūsle, jis gaubia šlapimkanalį. Nors organas nedidelis, bet labai svarbus. Prostata išskiria gleivingą skystį - sekretą, sudarantį svarbiausią spermos dalį. Įvykus orgazmui, kartu su vyro sėkla į šlapimkanalį išsiskiria prostatos sekretas, kuris padeda sėklai keliauti šlapimkanaliu į išorę, apsaugo spermatozoidus nuo žuvimo moters lytiniuose organuose. Prostata taip pat gamina labai svarbias medžiagas, vadinamas prostaglandinais. Šios medžiagos reguliuoja kraujagyslių tonusą - gali jas sutraukti ir praplėsti, taip pat reguliuoja vyriškas funkcijas - erekciją, turi įtakos spermatozoidų gyvybingumui ir aktyvumui, parūpina medžiagų, kad vyro sperma būtų pilnavertė. Jeigu šių medžiagų trūksta - visas “vyriškumas” sutrinka. Sulaukus 50 metų, prostatos liaukutės pradeda nykti, o 60-65 metų - jas beveik visiškai pakeičia jungiamasis audinys.1

VYRO AMŽIUS - GALI BŪTI PRIVALUMAS

Dažniausiai pasireiškiantys šlapinimosi sutrikimų simptomai, kurie turėtų atkreipti dėmesį ir priversti pagalvoti apie vizitą pas urologą yra: dažnas šlapinimasis dieną, nikturija, staigus noras šlapintis, šlapimo nelaikymas, silpna ar nutrūkstanti srovė šlapinimosi metu, nevisiško išsituštinimo pojūtis, lašėjimas po pasišlapinimo ir pan. Visi šie simptomai dažnai būna lydimi ir  lytinės funkcijos, erekcijos sutrikimų. Visas šis kompleksas gali neigiamai paveikti tiek socialinio, tiek profesinio tiek ir asmeninio gyvenimo kokybę. O atrodo juk tik dabar pagaliau atėjo auksinis vyro amžius!

Kad nereikėtų atsisakyti kelionių, aktyvios fizinės veiklos ar kitų pomėgių – reiktų nelaukti, kol simptomai sustiprės. Priežasčių apatinių šlapimo takų simptomams pasireikšti gali būti įvairių: infekcijos, šlapimo puslės ar prostatos uždegimas, inkstų akmenligė ar gerybinė prostatos hiperplazija. Norint simptomus palengvinti priežastį turite žinoti tikslią, tad greičiausias ir paprasčiausais būdas tą padaryti – apsilankyti pas urologą. Prieš vizitą galite savarankiškai atlikti apatinių šlapimo takų simptomams įvertinti skirtą testą (tarptautiniam prostatos simptomų skalės balui įvertinti) ir testo rezultatus aptarti su gydytoju. Testą galite atlikti čia.

 

KUR ĮSIGYTI?

Maisto papildo Tribumen PRO ieškokite vaistinėse:

bencamelia vaistinegintarine vaistinenorfa vaistine

Tribumen PRO yra pagamintas Italijoje pagal UAB “CeMex Farma” užsakymą.

 

1 www.sveikaszmogus.lt